Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Toplantı Salonu Havalandırma Sistemleri

Toplantı salonu havalandırma sistemleri temiz ve ferah hava kalitesinin kolay şekilde uygulanmasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler sayesinde stabil bir şekilde içeriye temiz hava verilir ve içerideki kirli hava da dışarıya alınır.

Toplantı Salonu Havalandırma Çözümleri
Toplantı Salonu Havalandırma Çözümleri

Toplantı Salonu Havalandırma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Toplantı salonu havalandırma sistemleri içeride bulunan kirli havayı dışarıya alarak, yerine dışarıdan alınan temiz havayı vermektedir. Bu sayede ise ortamda ferah ve sağlıklı hava oluşmaktadır. Toplantı salonları yapıları gereğince kapalı yerler olduklarından ve sık kullanıldıkları için hava kalitesinin en iyi şekilde sağlanması gerekir. Bu alanlarda havalandırmanın yeteri kadar yapılamaması alanı kullananlar için olumsuz bir durum yaratacağı gibi aynı zamanda iş verimliliğinin de düşmesine yol açacaktır.

Havalandırma sistemleri basit ancak etkili çalışma yapıları ile birlikte stabil şekilde yüksek verimlilikte ortamdaki hava kalitesini iyileştirirler. Sistemin çalışması temel olarak dış kısımda bulunan ünite, havalandırma kanalları, fan, filtre ve menfezlerden oluşmaktadır. İstenilen boyutlarda üretilebildiği için toplantı salonunun büyüklüğüne göre ideal ölçülerde sistem kurulabilmektedir.

Toplantı Salonu Havalandırma Sistemi Avantajları Neler?

Toplantı salonu havalandırma sistemleri kapalı alanlardaki kirli ve kötü havanın dışarıya etkili bir şekilde alınması ve yerine temiz havanın verilmesi için çalışmaktadır. Günümüz iş yaşamında önemli yere sahip olan toplantı salonlarında ferah, temiz ve sağlıklı bir ortamın sağlanabilmesi adına bu sistemlerin kullanılması gerekir. Söz konusu sistemler çalışma yapıları ile birlikte ayarlanabilen hava debisine sahiptir. Böylece ortamın ihtiyacına göre ideal seviyelerde hava akışı sağlanabilmektedir. Sisteme filtre de takılabildiği için havada asılı halde bulunan gözle görünmeyen akarların toplanması da mümkündür. Böylece her zaman sağlıklı hava kalitesini elde etmek de mümkün hale gelmektedir.

 

Toplantı Salonu Havalandırma Çözümleri
Toplantı Salonu Havalandırma Çözümleri

Kanal İstanbul Havalandırma tarafından sunulan bu sistemler sadece toplantı salonları için değil; sinema ve tiyatro salonları için de yüksek verimlilik sunar. Salonlarda insan kalabalığı çok olduğundan bu sistemler ile birlikte istenen hava kalitesini elde etmek mümkündür. Sistemin sessiz çalışması toplantının ya da gösterinin akışının da bozulmasını engeller. Düzenli rutin bakımlar ile sorunsuz çalışan havalandırma sistemleri her an doğru çözümler sunmaktadır.

Yorum Yap