Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Rooftop Nedir?

Rooftop iç ünite ve dış ünitenin bir arada toplandığı klima türüdür. Bu klimaların temel kullanım alanları geniş yapıya sahip ticari alanlar, restoranlar, sinema ve tiyatro salonları, konferans salonları, fabrikalar, lojistik merkezler ve büyük depolardır. Kullanım yapılacak alanın büyüklüğüne göre farklı rooftop modellerinin olması ihtiyaç duyulan her alanda bu klimaların kullanılmasını mümkün kılar.

Havalandırma Sistemleri
Havalandırma Sistemleri

Rooftop Klima Nasıl Çalışır?

Klimaların çalışma sistemleri içeride bulunan havayı dönüştürmek ve bulunduğu yerdeki havadan da yararlanarak belirlenen yerlere taze hava vermesi üzerinedir. Böylece içerideki havanın temizlenmesinde de etkilidir. Klimaların montajları profesyonel şekilde yapılmalıdır. Beylikdüzü Havalandırma Kanalİst endüstriyel havalandırma sistemleri kurulumunda sektörde aranan bir markadır. Montajın önemli olan kısmı klimanın nereye ve ne şekilde hava vereceğinin ayarlanması üzerinedir. Bu kısım proje ile belirlendikten sonra sabit hava kanalları ile hava alışverişi gerçekleşir.

Rooftop Klima Özellikleri Neler?

Rooftop klimalar kullanıldıkları alana uyum sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Bu kapsamda görünüşleri dış ortamlar ile uyumludur ve hava koşullarına karşı da dayanıklıdır. Dış kısma monte edilen klimalar hava kaybının en aza indirgenmesini sağlar. İç yüzey ve dış yüzeyleri ise çok pratik şekilde temizlenebilir.

Otomatik şekilde dışarıdan aldıkları havayı içeriye aktaran ve filtre sistemleri sayesinde havanın zararlı parçacıklardan arınmasını sağlayan bu sistemler havanın en ideal kalitede olmasına programlanmıştır. Cihazların üzerinde ayrıca istenen hava akış gücü ve hava kalitesini de ayarlamayı yarayan butonlar bulunur. Böylece herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilirler.

Endüstriyel Havalandırma
Endüstriyel Havalandırma

İsteğe bağlı olarak hava kalitesini iyileştirmesinin yanında soğuk veya sıcak hava sağlamak üzere geliştirilmiş olan modeller de bulunur. Yüksek hava debisine sahip olabildiği için klimalar özellikle büyük alanların soğutma veya ısıtma işlemleri için de idealdir.

Sistem yapıları ve çalışma verimlilikleri ile büyük alanlar için endüstriyel cihazlar günümüzde en popüler havalandırma sistemleri arasında yer alırlar. Uzun ömürlü ve dayanıklı yapıları ile yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılabilirler. Rutin bakımları ve filtre değişimleri ile bu süreyi daha fazla uzatmak mümkündür. Enerji tasarrufu da içermeleri havalandırma maliyetlerini düşürür.

Yorum Yap