Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Otel Havalandırma Sistemleri

Otel havalandırma sistemleri insanların çok olduğu otellerde konfor ve sağlıkları için bulunması gereken sistemlerdir. Hem havalandırma hem de iklimlendirme için büyük önem taşıyan havalandırma sistemleri istenen konforu sağladıkları gibi aynı zamanda sağlık açısından da ideal ortamın oluşmasına yardımcı olurlar.

Otel Havalandırma Sistemi Merkezi
Otel Havalandırma Sistemi Merkezi

Otellerde Havalandırma Sisteminin Kullanılması

Otel havalandırma sistemleri misafirlerin ve çalışanların sağlıklı hava kalitesine ulaşmaları için uygulanmaktadır. Başka bir deyişle kalabalık olan otellerin oksijen ihtiyacının pratik şekilde karşılanması için havalandırma sistemleri çalışmaktadır. Özellikle yoğun dönemlerde kalabalığa bağlı olarak ortak ve özel alanlarda temiz havaya çok ihtiyaç duyulacağından havalandırma sistemi büyük bir kolaylık sağlar. Bu sistemler sadece kötü havayı dışarıya alarak yerine taze havayı vermekle kalmaz, aynı zamanda mutfak ve restoran gibi kısımlarda kirli ve koku yapan havanın da temizlenmesini sağlayarak otel konforunu arttırır. Bunun yanında odalarda da istenen temiz hava konforunun elde edilmesini sağlayabilecekleri gibi iklimlendirme ihtiyaçlarına da yanıt verirler. İklimlendirme üniteleri ile entegre edilmeleri durumunda sıcak ya da soğuk hava akışı da hava kanalları üzerinden çalışacaktır.

Otel Odası Havalandırma Sistemi
Otel Odası Havalandırma Sistemi

Otel Havalandırma Sistemlerinin Faydaları Neler?

Kanalİst Havalandırma tarafından kullanım odaklı ve uzun ömürlü olarak sunulan havalandırma sistemleri kapalı alanların temiz havaya kavuşmaları için çok etkilidir. Özellikle oteller için bu sistemlerin kullanılmasının avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • Misafirlerin rahat hissetmeleri için ortamda kötü, kirli veya kokan hava bulunmamalıdır. Otelin tüm yapısında ferah ve temiz hava bulunmalıdır. Havalandırma sistemleri bunu kolaylıkla, stabil şekilde sağlar.
  • Restoran, kapalı havuz, hamam, sauna, banyo, spor salonu, sinema salonu, tiyatro salonu, çocuk oyun alanı gibi alanlarda temiz hava diğer yerlere göre çok daha önem taşır. Özellikle havuz, hamam ve sauna alanlarında sıcaklık ve nem önemli olduğundan havalandırma sistemleri talep edilen sıcaklık ve nemi dengede tutmayı başaracaktır.
  • Yangın ya da gaz sızıntısı durumunda da otel havalandırma sistemleri etkin rol oynamaktadır. Misafirlerin dumandan etkilenmesini önleyerek sağlıklı bir tahliyenin yapılmasına yardımcı olabilirler.
  • Enerji tasarrufu sunan çalışma sistemleri ile birlikte küçük ya da büyük otel farkı olmaksızın her alanda kullanıma uygundurlar.

Yorum Yap