Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Lokanta Havalandırma Sistemleri

Lokanta havalandırma sistemleri yemek kokuları başta olmak üzere lokantalarda kirli havanın giderilmesi için etkili bir şekilde çalışan sistemlerdir. Lokantalar hem üretim hem de servis noktasında müşterilerine temiz bir ortam sunmalıdır. Ortamın ağır ve kötü kokulara sahip olması sağlık açısından sorun olacağı gibi lokantanın konforunu da olumsuz etkileyecektir. İşyerlerinde havalandırma tertibatı bulunma zorunda yönetmeliğe uygun olarak ortamı temizlemeli.

Havalandırma Sistemleri
Havalandırma Sistemleri

Lokanta Havalandırma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Lokanta havalandırma sistemleri müşterilerin ve çalışanların sağlıklı bir ortam havasına kavuşacakları ferahlığı ortama sunan sistemlerdir. Eğer bu alanlarda yeteri kadar temiz hava kalitesi sağlanamazsa bu durum kullanım açısından sorun yaratacaktır. Yemek kokularından atık yemek ve yağ kokularına kadar tüm kötü kokuları ortamdan uzaklaştırarak hijyenik bir ortamın oluşmasını sağlayacak olan bu sistemler, böylece lokantanın istenen hijyen koşullarına sahip olmasını mümkün kılmaktadır.

Her alan için havalandırma sistemleri gerekli olsa da özellikle lokanta gibi yerler için daha da büyük bir öneme sahiptirler. Lokantanın içindeki hava kalitesinin stabil olmasını ve müşterilerin konforlu bir deneyim yaşamaları için önemli olan bu sistemler lokantanın tercih edilebilir olmasını da sağlamaktadır.

Lokantalarda Hava Kalitesinin Önemi

Lokantalar doğrudan gıda üzerine yerler oldukları için diğer işletmelere göre hava kalitesine çok daha fazla dikkat etmeleri gerekir. Lokantalarda hava kalitesinin kötü olması müşteriler için kötü bir deneyim yaşatmaya yol açabilecek, hijyen açısından da olumsuz durumlar yaratacaktır. Bu bakımdan hava kalitesinin sağlıklı olması genel müşteri memnuniyeti açısından oldukça önemlidir.

Lokantalarda Havalandırma
Lokantalarda Havalandırma

Aynı zamanda yasalar kapsamında da gıda üretimi yapan yerlerde havalandırma sistemlerinin olması gerekmektedir. Bu açıdan da lokanta için istenen hava kalitesinin sağlanabilmesi adına lokanta havalandırma sistemleri kullanılması önemlidir.

Kanalİst Havalandırma tarafından sunulan havalandırma sistemleri aynı zamanda iklimlendirme üniterleriyle de entegre edilebilmektedir. Bu sayede lokantanın soğuk ya da sıcak ısı talepleri de havalandırma kanalları tarafından rahatça karşılanabilecektir. Özellikle geniş alanlara sahip lokantalarda geleneksel ısıtma yöntemleri ile istenen sıcaklık elde edilemeyeceği için havalandırma sistemine entegre edilmiş iklimlendirme sistemleri de istenilen ısı değerlerinin elde edilmesini sağlamaktadır. Uzun ömürlü ve tasarruflu olan havalandırma sistemleri ile lokantanız için ideal hava kalitesine ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap