Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Kare Prizmatik Hava Kanalları

Kare prizmatik hava kanalları yüksek sızdırmazlık içeren kanallar oldukları için yaygın kullanıma sahiptir. Özellikle yapıları gereğince kanal birleşim yerlerinde hava kayıplarını neredeyse sıfıra indiren bu kanallar böylece yüksek verimlilikte hava kalitesi için önemli görev üstlenmektedir.

Kare Prizmatik Hava Kanalları
Kare Prizmatik Hava Kanalları

Prizmatik Hava Kanallarının Avantajı

Kare prizmatik hava kanalları diğer hava kanallarına kıyasla yüksek sızdırmazlık özellikleri ile öne çıkar. Özellikle birleşim yerlerinde yüksek birleşme yapısıyla hava kayıplarını önemli derecede azaltan bu kanalların mukavemet oranı da diğer kanallara göre daha yüksektir. Yapı kalitesi açısından aynı zamanda uzun ömürlülük sunarak havalandırma sisteminin daha uzun süreler kullanılmasını sağlar.

Galvaniz, alüminyum ve DKP sac gibi farklı malzemelerden üretildiği için kullanım özelliğini doğru olarak yansıtmayı başarır özellikler taşımaktadır. Ayrıca estetik beklentilerin de karşılanması adına istenen renge de boyanabilmektedir. Böylece iç tasarım taleplerinin de doğru olarak karşılanmasını sağlayabilmektedir. Estetik açıdan güzel bir görünüme sahip olmasından dolayı da mekanın daha şık ve güzel görünmesine katkı sunabilir.

Kare Prizmatik Hava Kanalları
Kare Prizmatik Hava Kanalları

Prizmatik kanallar farklı ebatlarda üretilebildiği için alanın ihtiyacını doğru karşılayacak şekilde tasarlanabilmektedir. Proje kapsamında özel ölçülendirme sayesinde sistemin doğru çalışmasını sağlayacak kanal uzunluğu ve genişliği de mümkün olmaktadır.

Prizmatik Kanallar Neden Kullanılır?

Kare prizmatik hava kanalları özellikle yüksek sızdırmazlık sundukları için büyük bir avantaja sahiptir. Havalandırma sistemlerinde verimliliğin en iyi şekilde sağlanması, sistemin stabil şekilde hava akışı sunması adına sızdırmazlığın tam olması gerekmektedir.

Bu kanallar ayrıca bağlantı açısından da montaj bakımından kolaylık sunmaktadır. Kaynaklı ve klipsli olacak şekilde geçirmeli ve kaydırmalı bağlantılara uygun yapıları montaj işlemlerinin de kısa süre içinde tamamlanmasını sağlar. Malzeme kalitesi bakımından da yüksek dayanıklılık sunduğu için dış etmenlere karşı yüksek mukavemet özellikleri gösterir.

Kanalİst Havalandırma tarafından sunulan prizmatik kanallar projeye uygun şekilde üretilmektedir. Ayrıca montaj işlemlerinin de kısa sürede yapılması ile birlikte sistem en kısa sürede aktif hale gelmektedir. Kötü havanın dışarıya, temiz havanın ise içeriye sorunsuz şekilde taşınmasını sağlayan bu kanallar ayrıca iklimlendirme sistemleri için de uygun özellik taşıyarak bu amaçlarla da kullanıma uygundur.

Yorum Yap