blog img

Kantin Havalandırma Sistemleri

Kantin havalandırma sistemleri okul ve benzeri eğitim alanlarında temiz havanın sağlanması için çalışan sistemlerdir. Bu sistemler özellikle çocukların çok yoğun olduğu kantinlerde istenen hava kalitesinin doğru olarak yakalanması açısından önemlidir. Çocuklar arasında hastalıklar çabuk yayılabildiği için başarılı bir havalandırma ve filtreleme sistemi ile birlikte çocukların sağlığı da en iyi şekilde sağlanabilecektir.

Kantin Havalandırma Sistemleri
Kantin Havalandırma Sistemleri

Kantin Havalandırma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kantin havalandırma sistemleri eğitim kurumlarında temiz havanın kolay ve stabil şekilde sağlanması için çalışmaktadır. Bu sistemler, anaokulundan üniversitelere kadar tüm kantin bölgelerinde uygulamaya uygundur. Yapıları gereğince kantinler yoğun kalabalığa sahip oldukları için havanın temiz olması gerekmektedir. Özellikle gözle görünmeyen ancak havada asılı halde bulunan akarların da olmaması sağlık açısından önemlidir. Çünkü bağışıklık sistemleri genel olarak düşük olan çocuklar arasında bulaşıcı hastalıklar çok çabuk ve hızlı bir şekilde yayılabilmektedir.

Bu türden sorunları engellemek ve ortamın ferah olmasını sağlamak için geliştirilen hava sistemleri basit ve güvenli çalışma mantığına sahiptir. Dış üniteye bağlı olan havalandırma kanalları kirli ve temiz havayı taşıyarak sürekli olarak sirkülasyon sağlamaktadır. Menfezler ve fan aracılığıyla ortamdaki kirli hava alınırken dışarıdaki temiz hava da içeriye verilmektedir. Aynı zamanda sisteme entegre edilebilecek iklimlendirme üniterleri sayesinde de kantin gibi büyük alanların ısıtma sorunlarına da çözüm bulmak mümkündür.

Kantin Havalandırma Sistemleri Neden Önemli?

Kantin havalandırma sistemleri her şeyden önce çocukların sağlığının ve güvenliklerinin korunması açısından önemlidir. Çocuklar arasında hastalıklar sık yayıldığı ve bu bulaşmanın da hava yoluyla olduğu göz önünde tutulursa temiz ve sağlıklı bir havanın ne kadar önemli olduğu daha iyi şekilde anlaşılabilecektir. Bu bakımdan Kanalİst Havalandırma tarafından sunulan havalandırma sistemleri sürekli olarak çalışarak stabil bir temiz hava sirkülasyonu sağlamaktadır. Sistemde entegre olarak bulunacak filtre ise kötü havayı uzaklaştırmakla kalmaz aynı zamanda gözle görünmeyen mikrop benzeri akarların da ortamdan temizlenmesini sağlamaktadır.

Kanalİst Havalandırma Sistemleri
Kanalİst Havalandırma Sistemleri

Ayrıca yangın gibi durumlarda da dumanın dışarıya atılması konusunda yardımcı olabilecek bu sistemler, böylece eğitim kurumlarında öğrencilerin güvenliklerinin sağlanması açısından da önemli bir rol üstlenmektedir.

Yorum Yap