Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Havalandırma Sistemleri Ekipmanları

Havalandırma sistemleri ekipmanları havalandırma sistemlerinin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Bu ekipmanların kalitesi ve montajı ne kadar iyi olursa havalandırmanın sağlayacağı verimlilik de o kadar yüksek olacaktır.

Havalandırma Sistemleri Ekipmanlar
Havalandırma Sistemleri Ekipmanlar

Havalandırma Sistemleri Ekipmanları Neler?

Havalandırma sistemleri ekipmanları sistemin doğru ve sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamak adına kullanılmaktadır. Bu ekipmanlar türlerine ve işlevlerine göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Sistemde kullanılan en önemli ekipmanların başında filtre gelmektedir. Filtreler, hava kalitesinin sağlıklı olması için kullanılır. Havalandırma sistemleri temel olarak içerideki kirli havayı dışarıya alır ve yerine de dışarıdan aldıkları temiz havayı verir. Ancak sistemin çalışmasında filtre kullanılmazsa gözle görünmeyen ve havada asılı halde bulunan akarlar ortamdan tam olarak temizlenmez. Filtreler ise sisteme entegre edilerek hava kalitesinin zararlı akarlardan temizlenmesini sağlayarak sağlıklı hale gelmesini sağlar.

Havalandırma Sistemleri
Havalandırma Sistemleri

Filtreler istenen hava kalitesinin en iyi şekilde sağlanması için farklı malzemelerden üretilmektedir. Aynı zamanda sisteme uygunluğu için farklı ebatlarda da bulunabilmektedir. Etkili bir filtreleme örneğin karbon filtrelerde sağlanabilmektedir. Ameliyathane, kreş, laboratuvar, restoran, otel, spor salonu gibi alanlarda havadaki akarların temizlenmesi zorunluluk olduğundan bu filtreler sayesinde istenen sağlıklı hava kalitesine ulaşılmaktadır.

Ekipmanlar arasında bir diğer önemli parça da sürücülerdir. Sürücüler havalandırmayı sağlayan ünitenin hız kontrolünün yapılmasını sağlamaktadır. Havalandırma sistemleri kullanıcının istediği şiddetteki havanın sirküle olması için çalışır. Her an ve ortam için standart hava akışı istenmeyeceğinden sürücüler sayesinde hava akışının istenen aralık ve şiddette olması mümkündür.

Verimlilik Sunan Havalandırma Ekipmanları

Havalandırma sistemleri ekipmanları arasında susturucu olarak bilinen parçalar da sistemin daha sessiz çalışması için kullanılır. Özellikle alana göre bazı durumlarda yüksek sessizlik gerekebilir. Susturucu fan ve filtreden gelecek olan ses çıkışını en aza indirgeyerek böylece ses açısından sorunsuz bir ortam yaratır.

Havalandırma Sistem Ekipmanları
Havalandırma Sistem Ekipmanları

Menfezler de sistem açısından büyük önem taşır. Hava giriş ve çıkış kanalı olan menfezler böylece havanın alınıp verilmesini sağlar. Sisteme göre ayarlanabilen yapıları ile alanın ihtiyaçlarını doğru karşılarlar.

Kanalİst Havalandırma Sistemleri sunduğu ekipmanlar ile birlikte havalandırmaların sorunsuz, uzun ömürlü ve yüksek verimlilikte çalışmasını mümkün kılıyor!

Yorum Yap