Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Havalandırma Sistemi Hizmetleri, Montaj, Bakım, Onarım

Havalandırma sistemi hizmetleri ev ve işyerlerinin temiz hava kalitesine kavuşmasına yardımcı oluyor. Havalandırma işlemlerinde doğru sonuçların alınması için önemli olan montaj, bakım ve onarım hizmetleri sistemin hem daha verimli çalışmasını hem de sorunsuz hale gelmesini sağlıyor. İstanbul’da havalandırma imalatı, montajı ve bakım onarım konularda sektörde marka haline gelmiş Kanalİst kurumsal olarak profesyonel hizmetler veriyor.

Havalandırma Sistemi Hizmetleri, Montaj, Bakım, Onarım
Havalandırma Sistemi Hizmetleri, Montaj, Bakım, Onarım

Havalandırma Sistemi Montaj Hizmetleri

Havalandırma sistemi hizmetleri arasında önemli yere sahip olan montaj, havalandırma istenilen yere sistemin sorunsuz şekilde kurulmasıdır. Montaj işlemlerinde özellikle uzman yardımı gerekmektedir çünkü sistemin çalışması ve verimliliği montajla yakından ilgilidir. Havalandırma sistemleri genel olarak dış ünite, hava kanalları, fan ve menfez gibi kısımlarından oluşmaktadır. Havalandırmanın türüne ve istenen özelliklere göre de kullanılacak olan eleman sayısı değişebilir. Parçalar bir araya gelerek havalandırma sistemini oluşturduğundan parçaların bir araya getirilmesinde doğru kurulum yapılmalıdır.

Havalandırma Sistemi Montaj Hizmetleri
Havalandırma Sistemi Montaj Hizmetleri

Kurulum öncesinde projelendirme çalışması da mahalin ihtiyaç duyduğu hava kalitesinin sağlanmasında önemlidir. Bu yüzden montaj işlemleri öncesinde keşif çalışmaları yapılmakta ve buna bağlı olarak montaj için en uygun olacak adımlara geçilmektedir. Montaj esnasında ise sistem projelendirildiği gibi yapılmakta, kurulum esnasında ve sonrasında sorun çıkmaması için gerekli özen gösterilmektedir. Ünitelerin programlamasının yapılmasından kanalların sızdırmazlık taşımasına kadar farklı noktalarda yapılan işlemler montaj işlemini sorunsuz hale getirmektedir.

Havalandırma Sistemi Devreye Alma Hizmetleri

Havalandırma sisteminin hizmetleri montaj işlemleri sonrasında sistemin devreye alınması için bazı ayarlamalar yapılması gerekmektedir. Bunun için ünite çalışma sıklığı, performansı, hava basıncı, istenen debi gibi noktalarda ayarlamalar yapılmaktadır. Ayarlamaların yine sorunsuz bir çalışma oluşturulması için uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Alanında deneyimli teknisyenler tarafından ayarlamaları yapılan sistem sonrasında devreye alınmaktadır.

Havalandırma Sistemi Devreye Alma Hizmetleri
Havalandırma Sistemi Devreye Alma Hizmetleri

Havalandırma Sistemi Bakım Hizmetleri

Havalandırma sistemleri verimli ve uzun ömürlü kullanıma sahip sistemlerdir. Ancak zamana ve kullanıma bağlı olarak çeşitli sorunlar çıkarabilirler. Bu sorunların önceden tespit edilmesi veya oluşumunun engellenmesi için ise bakım hizmetlerinden yararlanılmalıdır. Bakım hizmetleri sistemin tümünü içerir. Bazı durumlarda lokal olarak da bakım gerçekleştirilebilir. Bakım esnasında ünitelerin durumu, kanalların sızdırmazlığı, fanların temizliği gibi konular üstünde durulur. Genel olarak bakıldığında ise sistemin verimini kaybetmeden istenildiği şekilde verimlilik sağlayarak çalışmasını sağlayacak uygulamalar yapılır.

Havalandırma Sistemi Onarım Hizmetleri

Onarım hizmetleri arıza durumunda sistemin zaman kaybı olmadan hızlı şekilde tamir edilmesini içerir. Özellikle havalandırmanın zorunlu tutulduğu alanlarda sistemde meydana gelecek arıza ve buna bağlı olarak kullanamama durumunun bir an önce çözülmesi gerekmektedir. Bu sorunun çözümü için uzman kişiler tarafından sistem kontrolü yapılır, sorun tespit edilir ve sorunun giderilmesine yönelik adımlar atılır. Arızanın sebebine bağlı olarak en kısa sürede çözüm sağlanması amaçlanır. Sistem böylece kısa sürede devreye alınır ve tekrar verimli bir şekilde çalışmaya devam eder.

Havalandırma Sistemi Onarım Hizmetleri
Havalandırma Sistemi Onarım Hizmetleri

Havalandırma Sistemi Yurtiçi Hizmetler

Kanalİst Havalandırma Sistemleri tarafından sunulan yurtiçi hizmetler farklı bölgelerde havalandırma ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlıyor. Başta AVM’ler, toplantı salonları, hastaneler, devlet kurumları, ofisler, otoparklar, iş merkezleri gibi alanlar olmak üzere havalandırma ihtiyacı oluşan her yere yönelik üretim, kurulum, bakım ve onarım hizmetleri gerçekleştiriliyor. Bu sayede havalandırma sistemleri sorunsuz şekilde çalışırken istenen hava kalitesine de ulaşmak mümkün oluyor.

Havalandırma Sistemi Yurtiçi Yurtdışı Hizmetler
Havalandırma Sistemi Yurtiçi Yurtdışı Hizmetler

Havalandırma Sistemi Yurtdışı Hizmetler

Havalandırma sistemi hizmetleri yurtdışı lokasyonlarda da doğru sonuçlar vermek üzerine önem taşıyor. Yurtdışında ihtiyaç duyulan havalandırma çözümlerine doğru yanıtlar veren hizmetler ile birlikte temiz hava kalitesi elde edilebiliyor. Temiz ve sağlıklı havanın ortamda her zaman bulunmasını ve stabil olmasını sağlayan bu sistemler aynı zamanda enerji tasarrufu sunan çalışma yapılarıyla da çevreci bir kullanım sağlıyorlar.

Yorum Yap