blog img

Havalandırma İmalatı

Kanalİst‘in kendi bünyesinde gerçekleştirdiği havalandırma imalatı sayesinde tamamen yerli üretim ve yönetmeliğe uygun üretilen havalandırma sistemlerinin profesyonel şekilde çalışması mümkün olmaktadır. Farklı alanlarda mahal gereksinimlerine göre tasarlanan havalandırma sistemleri çeşitli parçalardan oluşmaktadır. Fan ve kanal parçaları bu sistemin en önemli parçaları arasındadır. Mahal özelliklerine ve boyutlarına göre üretilen parçalar ile birlikte sistemin sorunsuz çalışması sağlanmaktadır.

Havalandırma Jet Fanı
Havalandırma Jet Fanı

Havalandırma Fanı İmalatı

Havalandırma imalatı için önemli bir yere sahip olan fanlar, havanın çekilmesini ve ortama verilmesini sağlayan temel parçalardan birisidir. Fanların görevi içeride bulunan havayı çekmek, dışarıdaki temiz havanın ise ünite yardımıyla içeriye verilmesidir. Fanlar olmadığında sistem havayı sirküle edemeyeceği için fan kullanımı gereklidir. Farklı yapıda bulunan fanlar, ortamın sağlıklı bir hale getirilmesi için çalışırlar. Havalandırma türüne ve ortam özelliklerine göre yapıları değişebilen fanlar, esneklik sunan yapıları ile birlikte her türlü yere ve havalandırma sistemine entegre edilebilir.

Bu fanlar dayanıklı malzemeden üretildikleri gibi aynı zamanda hafif yapılarıyla da öne çıkarlar. Hafif oluşları kanatlarının dönüş esnasında en iyi verimi elde etmesini sağlar. Çalışma esnasında sessiz oluşları da yine ortamdaki rahatlığı sağlamak açısından idealdir. Çeşitli filtre sistemleriyle de entegre edilerek havada bulunan ve gözle görünmeyen partiküllerin de temizlenmesinde yardımcı olurlar. Rutin bakımlar ile uzun ömürlü kullanım sunan fanlar, boyut açısından farklı ebatlarda üretilebildiğinden özel tasarım havalandırma sistemlerine de uyum sağlarlar. Havalandırma imalatında üretilen fanların rutin bakımları düzenli olarak yapılmalıdır.

Salyangoz Fan İmalatı

Hava fanları arasında sık tercih edilen çeşitlerden olan salyangoz fanlar temiz hava akımının stabil şekilde sağlanması için tasarlanmış ürünlerdir. Özellikle hava hacminin az olması veya basıncın kısıtlı olduğu sınai alanlarda kullanıma uygundurlar. Yapısı itibariyle talep edilen tahliye açısına göre de ayarlanabilmektedir. Bu fanlar isimlerini bükümlü yapılarından alırlar ve sundukları özelliğe göre de iki çeşide ayrılırlar.

Havalandırma Salyangoz Fan
Havalandırma İmalatı – Havalandırma Salyangoz Fan

Alçak basınçlı olanlar kullanım yerine göre sık ve seyrek olarak üretilirler. Kanat yapıları alandaki havaya karşılık gelecek şekilde geriye eğik ya da öne yatık şekilde olmaktadır. Alçak basınç gerektiren hava akımlarının sağlanması için çalışırlar. Yüksek basınçlı yapıdakiler de aynı özelliklere sahip olup sadece yüksek hava basıncına uyum sağlayacak özellikler taşırlar.

Radyal Fan İmalatı

Merkezkaç fanlar olarak da bilinen radyal fanlarda pervanenin bir veya iki tarafından emilerek havanın çıkış ağzından dışarı atılmasını sağlar. Basınç farkının oluşmasını sağlar ve havanın eksenel yönde değil de merkezkaç doğrultusunda olmasını sağlamaktadır. Sınai alanlarda sık görülen bu fanlar çeşitli iklimlendirme isteklerinin de karşılanmasında yardımcı olur.

Havalandırma Radyal Fan
Havalandırma İmalatı – Havalandırma Radyal Fan

Havalandırma Kanalı İmalatı

Havalandırma imalatı için bir diğer önemli parçalar olan kanallar farklı ebatlarda üretilmektedir. Üniteler ve fanlar arasındaki bağlantıyı sağlayarak havayı taşıyan bu kanallar yüksek kalite malzemeden imal edilmektedir. Aynı zamanda tam sızdırmazlık sağlaması için de gerekli kontrollerden geçirilmektedir. Havalandırma sisteminin yapısına ve mahal özelliklerine göre farklı ebatlarda olabilen kanallar istenilen her yere döşenebilmektedir.

Zemin, duvar ve tavan tipli olarak bulunabilecek kanallar rutin bakımlar ile çok uzun süreli kullanımlar açısından uygundur. Doğru montaj ile tam verimli olarak sorunsuz şekilde kullanım sunacak olan kanallar bu sayede havalandırma sisteminin de istenilen özelliklerde çalışmasını sağlar.

Havalandırma Kanalı İmalatı
Havalandırma Kanalı İmalatı

Havalandırma Borusu İmalatı

Kanalİst Havalandırma Sistemleri tarafından sunulan bir diğer havalandırma parçası olan borular, havalandırma sistemlerinin ihtiyaç duydukları gaz ve hava ihtiyaçlarının alınmasını sağlar. Bu borular, taşıdıkları gazlar ile birlikte sistemin verimli çalışmasını mümkün kılarken aynı zamanda sistemin ihtiyaç duyabileceği iklimlendirme enerjilerini de taşımakta kullanılabilirler. Gazlar ünitelerdeki motorların çalışması için gerekli olan yağ ve gazların taşınmasında da tercih edilmektedir.

Havalandırma Kanalı Boru İmalatı
Havalandırma Kanalı Boru İmalatı

Yorum Yap