Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Kanalİst Havalandırma Fanı İstanbul İmalat ve Satışı

Kanalİst havalandırma fanı İstanbul ile havalandırma sistemlerinde önemli yere sahip olan fan kullanımı kolay hale geliyor. Fanlar, havanın sirküle edilmesi ve yenilenmesi için çalışmaktadır. Özelliklerine ve kullanım alanlarına göre farklılık taşıyan fanlar, sistemin çalışmasında gerekli olan verimliliği sağlamaktadır.

Havalandırma Fanı İstanbul
Havalandırma Fanı İstanbul

Kanalİst Havalandırma Fanı İstanbul

Kanalİst havalandırma fanı İstanbul çeşitleri ile birlikte kullanılan havalandırma sistemine yönelik verimli ve stabil çalışma sunacak fanlardan yararlanabilirsiniz. Havalandırma fanları, motor gücüyle dönen fan yapraklarına sahip olan ve ortamda talep edilen havayı aktaran sistemlerdir. Fan motorunun çalışması elektrik enerjisine bağlıdır ve havanın da istenilen yöne doğru sirküle edilmesini sağlamaktadır. Fanlar emiş ve üfleme olarak temelde ikiye ayrılmaktadır. Emiş fanları ortamdaki havayı emer. Üfleme fanları ise dış üniteden alınan temiz havanın ortama verilmesini sağlamaktadır.

Fanların büyüklüklerine ve dönme hızlarına göre de havaya yönelik itme ve çekme gücünde değişiklik söz konusudur. Farklı boyut ve ebatlarda olabilen fanlardan en iyi verimliliği almak için ise sisteme uygun şekilde geliştirilmesine dikkat edilmelidir. Bunun yanında fanın gürültüsüz çalışmasına, dış etmenlere karşı sağlamlığına, rutin temizlik ve bakım işlemlerinin de yapılmasına özen gösterilmelidir. Aynı zamanda fanların sistemde verimli ve stabil çalışabilmelerini sağlamak adına montaj işlemlerinin de titizlikle yapılması sağlanmalıdır. Bunun için de Kanalİst Havalandırma Sistemleri tarafından sunulan montaj hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kanalİst Havalandırma Fanı İstanbul
Kanalİst Havalandırma Fanı İstanbul

Banyo Havalandırma Fanı

Banyolar nem ve kötü koku açısından rahatsızlık verebilecek alanlar olduklarından bu yerlere yönelik havalandırma fanlarının kullanılması önemlidir. Bu fanlar başta banyo içinde oluşan kötü kokuyu dışarıya atmak için kullanılmaktadır, bunun yanında oluşan rutubet ve sıcak havanın da giderilmesinde etkilidir. Bu sayede banyonun duvar ya da tavanında oluşabilecek küf ve benzer oluşumlar da engellenir. Özellikle nem yüzünden banyolarda küf ve benzeri oluşumların görülmesi muhtemeldir. Fan ise havayı sürekli olarak temizleyerek, sağlıklı ve ferah bir ortama kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Mutfak Havalandırma Fanı

Mutfaklarda pişirmeden kaynaklı olarak ortaya çıkan sıcak hava ve kötü kokular ortam konforunu önemli ölçüde düşürebilir. Yemek hazırlama esnasında meydana gelen koku, kirletici parçalar ve nemin ortamdan uzaklaştırılması içinse iç hava kalitesinin iyi düzeyde olması gerekmektedir. Aynı zamanda ortamda hava kalitesinin en iyi şekilde sağlanmasının yanında dışarıya atılacak kirli havanın da çevreyi kirletmemesine özen gösterilmelidir.

Evlerin yanı sıra özellikle restoran ve lokanta gibi alanların mutfaklarında gereklilik olan havalandırma sistemlerinin çalışması fanlar yardımıyla olmaktadır. Bu alanlarda kullanılan genel veya lokal fanlar kirli havayı etkili bir şekilde çeker ve havanın yenilenmesini sağlar. Sadece kötü kokuların ortamdan giderilmesini sağlamakla kalmazlar aynı zamanda gıdaların üstüne de kötü kokuların sinmesini engelleyerek yemek kalitesini arttırır.

Havalandırma Fanı
Havalandırma Fanı

Sanayi Tipi Havalandırma Fanı

Kanalİst havalandırma fanı İstanbul imalat ve satış hizmetlerinde sanayi tipi olan fanlar da önemli yer tutmaktadır. Çok yüksek debide olan havanın sirküle edilebilmesi için geliştirilmiş olan bu fanlar, işletmelerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Özellikle havalandırma ihtiyacının yüksek olduğu geniş alanlara yönelik tasarlanan fanlar, yüksek basınç değerlere kadar hizmet verebilmektedir. Yapıları itibariyle de diğer fanlar ayrılırlar.

Aksiyal, salyangoz, radyal, hücreli ve plug fanlar olarak sınıflandırılırlar. Dayanıklı ve kaliteli olarak üretilen bu fanlar rutin bakımlarının yapılması ile birlikte uzun ömürlü kullanım için uygundur. Farklı havalandırma sistemlerine yönelik uyum sağlayacak geniş çeşitlilik ile birlikte sistemin çalışması için gereklilik duyulan fanı tercih edebilirsiniz. Havanın fan akışına göre değişebilen bu fan çeşitleri sayesinde kirli, dumanlı, zararlı ve tozlu havayı ortamdan uzaklaştırmak mümkündür.

Yorum Yap