Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Havalandırma Fan Satışı Avcılar Esenyurt Beylikdüzü

Sektörde havalandırma fan satışı yapan Kanalİst ürünleri ile havalandırma sistemleri sorunsuz çalışıyor. Havalandırma sistemlerinde hava akışı ve çıkışı için çok önemli olan fanlar, kullanım alanına ve özelliklerine göre farklılık taşıyor. Bu kapsamda da ihtiyaca uygun olarak üretilen fanlardan tercih ederek havalandırma sisteminin sorunsuz olmasını sağlayabilirsiniz.

Havalandırma Fan Satışı Avcılar
Havalandırma Fan Satışı Avcılar

Havalandırma Fan Satışı Avcılar

Havalandırma fan satışı için sistemde kullanılacak olan fanın doğru özellikler taşımasına dikkat etmek gerekiyor. Fanlar yapılarına ve özelliklerine göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Aksiyal kanal tipli olanlar darbelere karşı dayanıklı malzemeden üretilmiş, silindir formunda, uzun ömürlü ve sessiz çalışma özelliği taşıyan fanlardır. Özellikle pratik temizleme imkanı sunmaları bakımından rahat ve işlevsel şekilde kullanıma uygundurlar. Az enerji tüketimini de destekleri için tasarruf imkanı sağlarlar.

Radyal çatı fanları ise tavan kısmına yerleştirilen ve dikey şekilde hava akışı sağlayan fanlardır. Özellikle ortamdaki kötü kokuların etkili bir şekilde uzaklaştırılması için tercih edilen bu fanlar, yapıları itibariyle tek seferde ortamdaki tüm istenmeyen kokuları uzaklaştırmak için yardımcı olurlar. Güçlü motorları ile saniyede çok hızlı dönüş gerçekleştirdikleri için ortam havasının kısa sürede temizlenmesini sağlarlar.

Dıştan rotorlu kanal tipi aksiyal fanlar ise farklı alanlarda kullanıma göre tasarlanmıştır. Dıştan rotorlu seyrek kanatlı geriye eğimli pervane yapıları ile birlikte çalışırken ses çıkarmazlar. Özellikle küçük alanlarda hava akışının doğru şekilde sağlanabilmesi amacıyla beklentilerin karşılanmasını sağlarlar.

Havalandırma Fan Satışı Esenyurt

Fan çeşitleri arasında sık tercih edilenler arasında geriye eğimli dikdörtgen kanal tipi radyal fanlar da bulunur. Sistemin kapasitesine göre 1 mm ile 2 mm arasında galvaniz saçtan üretilen bu fanlar dayanıklı yapılarıyla da uzun ömürlü kullanıma sahiptirler. Kullanıldığı alanı etkili bir şekilde temizlemek için geniş fan yapısında olan bu havalandırmalar, gıda üretimi yapan yerlerden yoğun gaz çıkışı olan yerlere kadar kullanıma uygundur.

Geriye eğimli fanlar arasında seyrek kanatlı hücreli vantilatörler de yaygın şekilde kullanılmaktadır. Özel kasa içinde bulunmaları sayesinde tamamen korunaklı bir kullanıma sahip olan bu fanlar özel hazne içinde yer aldıkları için üstün sessizlik gösterirler. Titreşim önleyici güçlendirmeler ile birlikte kullanım esnasında titreşim gibi durumların da oluşmasını engelleyen yapısı, kullanım kolaylığı sunmaktadır.

Havalandırma Fan Satışı Esenyurt
Havalandırma Fan Satışı Esenyurt

Diğer bir geriye eğimli fan modeli olan yuvarlak kanal tipi radyal fanlar havalandırma sisteminde yuvarlak kanal kullanılıyorsa tercih edilmektedir. Dıştan rotorlu seyrek kanatlı yapısı ile birlikte hava akışını başarılı şekilde sağlayan bu fanlar da sessiz ve stabil çalışma özelliklerine sahiptir.

Havalandırma Fan Satışı Beylikdüzü

Kanalİst Havalandırma tarafından sunulan bir diğer fan çeşidi olan harici motorlu kanatlı pervaneli yuvarlak aksiyal fanlar, motorlarını uzakta tuttukları için kullanım açısından rahatlık verirler. Aynı zamanda farklı renklere boyanabildiği için de ortamdaki estetik beklentileri karşılayacak olan bu fanlar talebe bağlı olarak daha fazla basınç ve çaplarda da üretilebilmektedir. Havalandırma sisteminden cam gibi alanlara kadar farklı yüzeylerde kullanımı uygundur.

Havalandırma Fan Satışı Beylikdüzü
Havalandırma Fan Satışı Beylikdüzü

Havalandırma fan satışı için yapılarıyla büyük bir hava akışı sağlayan salyangoz fanlar da yüksek kalite fanlardır. Görüntü itibariyle salyangoza benzedikleri için bu ismi alan fanlar alçal ve yüksek basıncı karşılamak üzere farklı özelliklerde bulunur. Özellikle hızlı ve verimli hava akışının sağlanması gereken mahallerde ihtiyacı doğru karşılayan bu fanların üretimi talebe bağlı olarak büyük yapıda da olabilmektedir.

Fan çeşitleri arasından sistemin doğru verimliliğini sunacak olan seçim yapmadan önce keşif hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede mevcut veya kurulacak havalandırma için doğru fanın ne olması gerektiğine dair bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yap