blog img

Hava Kanal İmalatı ve Montajı

Hava kanal imalatı ve montajı havalandırma sistemlerinin çalışması için gerekli olan kanalların üretilerek kurulum işlemlerinin yapılması anlamına gelmektedir. Havalandırma sisteminin kurulacağı alanın ve sistemin özelliklerine göre kanal yapısı değişiklik taşıdığından özel üretim önemli avantajlar içermektedir.

Avcılar Hava Kanal İmalatı ve Montajı
Avcılar Hava Kanal İmalatı ve Montajı

Hava Kanalı İmalatı ve Montajı Özellikleri

Hava kanal imalatı ve montajı havalandırma sistemlerinin çalışmasında etkin rol oynayan elemanlardır. Dış üniteden içeriye verilecek hava ve içerideki kirli havanın da dışarıya verilmesi için kanallar görev oynamaktadır. Kanalların iç kısmında bulunan hava, kanalları takip ederek içeriye ya da dışarıya verilir. Yüksek sızdırmazlık özelliği taşıyan bu kanallar böylece hava sirkülasyonunun sorunsuz olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda sisteme entegre edilecek iklimlendirme üniteleriyle de kanallar sıcak ya da soğuk havanın dolaşımında etkilidir.

Avcılar Hava Kanal İmalatı ve Montajı
Avcılar Hava Kanal İmalatı ve Montajı

Havalandırma kanallarında fan ve menfezler yardımıyla havanın stabil şekilde sirkülasyonu mümkündür. Sistemde yer alan filtrelere göre de yine alınan havanın temizlenmesi de kanallar yardımıyla yapılmaktadır. Dolayısıyla kanalların olmaması halinde sistemin çalışamaz duruma gelmektedir.

Hava Kanalı Özellikleri Neler?

Hava kanal imalatı ve montajı ile sistemin gerektirdiği özelliklere yönelik doğru kanal çözümleri sunulmaktadır. Her havalandırma sistemi kullanılacağı alana göre farklı özelliklere sahiptir. Alanın büyüklüğü, sirküle edilecek havanın hacmi, giriş ve çıkış yapacak olan hava miktarı, iklimlendirme istekleri gibi noktalar kanalların da özelliklerini belirlemektedir. Genel olarak ise bu kanallar yüksek mukavemete dayanıklı ve sızdırmaz özelliklerdedir. Özel imalat sayesinde havalandırma sisteminin kullanıldığı alana yönelik de doğru ebatlarda kurulumları yapılmaktadır. Kurulum esnasında ise havalandırma işleminin her zaman verimli ve sorunsuz olması için dikkatli olmak gerekmektedir.

Kanalİst Havalandırma Sistemleri tarafından sunulan hava kanalları ve montaj işlemleri sistemin yüksek verimlilik ile çalışmasını sağlar. Bunun yanında kurulum esnasında doğru işlemlerin uygulanması sızdırmazlığı tam sağlar ve enerji kaybı yaşanmasının da önüne geçer. Kurulum işlemleri hızlı ve pratik şekilde yapılmakta olup sistemin çalışır hale gelmesi de kısa süreler içinde mümkün olmaktadır. Sadece sıfırdan kurulumlar için değil, mevcut havalandırma sistemlerinden de istenen verimliliğinin alınmaması halinde yine kanal imalatı ve montaj işlemlerinden yararlanılmalıdır.

Yorum Yap