Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Fabrika Havalandırması Nasıl Olmalı?

Fabrika havalandırması özel olarak geliştirilen havalandırma sistemleri ile sağlanmaktadır. Fabrikalar geniş ve büyük alanlar olduğundan havalandırmanın eksiksiz ve sorunsuz olarak gerçekleşmesi gerekir. Bunun yanında çalışanlar açısından da sağlıklı bir ortam oluşturmak adına hava kalitesinin sağlıklı olması hedeflenmektedir.

Fabrika Havalandırma Sistemi
Fabrika Havalandırma Sistemi

Fabrika Havalandırması Nedir?

Fabrika havalandırması fabrikanın iç kısmında oluşan kirli havanın dışarıya atıldığı ve yerine de temiz havanın koyulduğu havalandırma sistemidir. Çeşitli ünitelerden oluşan bu havalandırma sistemi sürekli olarak hava sirkülasyonunun oluşmasını sağlayarak temiz ve kaliteli bir hava akışının olmasını sağlamaktadır. Havalandırma sistemleri ihtiyaç duyulan her türden alana yönelik yapılabildiği için fabrikanın büyüklüğünün farkı olmaksızın sistem kullanılabilir. Böylece stabil, sürekli olarak temiz hava verilen ve çalışanlar için tozla mücadele yönetmeliği kapsamında sağlıklı bir ortam oluşturulur.

Fabrika Havalandırma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Fabrika havalandırma sistemleri alanın büyüklüğüne yönelik çözümler sunacak yapıdadır. Sistemin hava sirkülasyonunu tüm noktalarda eşit sağlayabilmesi için doğru olarak konumlandırılması gerekir. Sistemin de talep edilen hava akışının oluşması için yeterli ünite, fan, filtre ve menfez sayısında bulunması önemlidir. Kanalİst Havalandırma sağladığı profesyonel hizmet anlayışı ile birlikte sistemin sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır.

Sistem temel olarak dış kısma yerleştirilen ünitelere bağlı olan hava kanallarında yer alan filtre ve menfezler ile çalışmaktadır. Fanlar güçlü yapıları ile içerideki kirli havayı çekerken aynı zamanda dışarıdan da ünite yardımıyla temiz havayı içeriye vermektedir. Stabil çalışma sayesinde aralıksız çalışan fabrikalar için de sistem bu açıdan uygunluk taşır.

Fabrika Havalandırması Nasıl Olmalı?
Fabrika Havalandırması Nasıl Olmalı?

Fabrika Havalandırma Sistemlerinin Avantajları

Fabrika havalandırması için geliştirilen sistemler son derece verimli, tasarruflu ve kullanıcı kolaylığı sunacak şekilde tasarlanmıştır. Ortamdaki havayı sürekli olarak yenileyerek sağlıklı bir hale gelmesini sağlayan bu sistemler, filtre ile havada gözle görünmeyen küçük yapıdaki akarların da temizlenmesini sağlamaktadır. Bu da soluma ile zararlı etkide bulunabilecek ürün üretimleri yapan fabrikaların daha sağlıklı çalışma ortamlarına kavuşmalarına imkan vermektedir.

Yangın veya duman gibi durumlarda da bu sistemler dumanın tek bir noktada birikmesini engelleyecek, dumanı başarılı şekilde dışarıya tahliye edecek ve çalışanların yangın esnasındaki güvenliği için katkıda bulunacaktır.

Yorum Yap