Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Esenyurt Havalandırma Sistemleri

Esenyurt havalandırma sistemleri Kanalİst, havalandırma ihtiyaçlarınızın doğru şekilde çözülmesine yardımcı oluyor. Havalandırma sistemleri mahallerdeki temiz hava ihtiyacının karşılanmasını sağlayan, ortamdaki sağlık açısından sorun yaratacak havanın temizlenmesini sağlayan sistemlerdir. Özellikle kötü koku veya toz yayılımı olan işletmeler açısından hem çalışanların hem de müşterilerin sağlıklı hava koşullarına kavuşmasına yardımcı olur. Bu sistemler farklı elemanların bir araya gelmesinden oluştuğu için tüm parçalarının kalitesi yüksek olmalıdır.

Esenyurt Havalandırma Sistemleri
Esenyurt Havalandırma Sistemleri

Esenyurt Havalandırma Fan Satış

Havalandırma sisteminin sorunsuz şekilde çalışabilmesi için fan kullanılmaktadır. Bu fanlar istenen hava sirkülasyonu ve debi ölçüleri temel alınarak farklı çeşitlerde bulunabilmektedir. Küçük ya da büyük akıştaki havalandırma ihtiyaçlarına yanıt vermek için geliştirilen fanlar, stabil olarak istenen hava kalitesinin elde edilmesini sağlamaktadır. Fanlar dönüş hızlarına ve çaplarına göre farklı özelliklere sahiptir. Ayrıca emiş ve üfleme olarak da ayrılırlar. Emiş fanları ortamda bulunan havanın emilmesini sağlar. Üfleme fanları ise ortamdaki havanın yenilenmesini sağlamaktadır. Fanın büyüklüğüne ve dönme hızına göre ise itme ve çekme gücü değişiklik gösterir.

Havalandırma Fan Satışı Avcılar
Havalandırma Fan Satışı Avcılar

İyi bir fan uzun ömürlü kullanım sunmasının yanında gürültüsüz çalışabilmeli, dış etmenlere karşı dayanıklılık taşımalı, temizlemesi kolay ve pratik olmalıdır. Aynı zamanda çalışmasını sağlayan elektrik bağlantılarının da yalıtımı dayanıklılık açısından yüksek olmalıdır. Bu sayede uzun ömürlü kullanım mümkün olacaktır.

Esenyurt Havalandırma Kurulumu

Esenyurt havalandırma Kanalİst tüm proje kurulumlarını titizlikle yapılmaktadır. Havalandırma sistemlerinin sorunsuz şekilde çalışabilmesi için montaj işlemlerinde büyük özen gösterilmelidir. Bu sistemler farklı parçaların bir araya gelmesinden oluşmalarının yanında sızdırmazlık açısından da mukavemet gösterir nitelik taşımalıdırlar. Genel olarak havalandırma sistemleri havayı dışarıya atan ve dışarıdaki havayı içeriye çeken dış ünite, havanın ortama dağılmasını sağlayan kanallar,  çıkış sunan menfezler ve sirkülasyon sağlayan fanlardan oluşmaktadır.

Hava kalitesinin en iyi şekilde sağlanması için ve gözle görünmeyen zararlı parçacıkların da toplanması için filtreler de kullanılmaktadır. Her birisi farklı elemanlar olduklarından kurulum esnasında özenli davranılması büyük önem taşır. Aksi halde sistem ya çalışmayacak ya da istenen verimliliği sunamayacaktır. Bu durum ise ortamda kirli ve sağlık açısından zararlı hava bulunacaktır.

Esenyurt Havalandırma Sistemleri
Esenyurt Havalandırma Sistemleri

Esenyurt Havalandırma Bakım

Havalandırma sistemlerinin kurulması ve çalışmaya başlaması sonrasında bakım işlemlerinin de sorunsuz olarak yapılması gerekir. Yeteri kadar bakım yapılmayan sistemler zamana ve kullanıma bağlı olarak verimliliklerini kaybedecektir. Özellikle fan, filtre ve ünite kısımlarında zamanla biriken kirlenme ya da benzeri durumlar hava akışını engelleyeceğinden istenen verimliliği de sunamayacaktır. Bunun yanında sistemde büyük sorunların önlenebilmesi açısından da zamanında bakım işlemlerinin yapılması gerekir. Bakım esnasında profesyonel şekilde sunulan hizmetler sayesinde sadece sistemde temizlik yapılmakla kalmıyor aynı zamanda küçük sorunlar da büyümeden fark edilerek ileride oluşturabilecekleri sorunların önüne geçiliyor.

Esenyurt Havalandırma Onarım

Havalandırma sistemlerinin kurulumları ve bakımları profesyonel şekilde yapıldığında uzun ömürlü kullanım sunarlar. Ancak yine de çeşitli nedenlere bağlı olarak arızalar meydana gelebilir. Böylesi durumlarda öncelikle arızanın neden kaynaklandığı tespit edilmeli ve sonrasında uygun onarım çözümleri sunulmalıdır. Havalandırma sistemleri farklı elemanlardan meydana geldiği gibi genellikle bir kısım üzerinde sorun oluşmaktadır. Bunun yanında olağan dışı durumlarda birden fazla parçada ya da sistemin tamamında sorun meydana gelebilir.

Kanalİst Havalandırma Sistemleri tarafından sunulan onarım hizmetleri öncelikle sorunun tespitine dayanmaktadır. Arızanın nedeni ve kaynağı bulunduğunda sistem kısa süre içinde tamir edilerek hazır hale getirilmektedir. Özellikle en uygun sürenin onarım işlemlerinde sunulması havalandırmanın çok önemli olduğu alanlarda bir an önce temiz havanın mümkün hale gelmesi açısından önem taşımaktadır.

Yorum Yap