Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Esenyurt Havalandırma Sistemleri

Esenyurt havalandırma sistemleri Kanalİst, yaşam alanlarının sağlıklı ve temiz hava kalitesine ulaşmasını sağlıyor. Farklı havalandırma çözümleri ile sunulan bu sistemler temiz havayı stabil hale getirerek sağlık koşullarına uygunluk taşıyor. Aynı zamanda iklimlendirme sistemleriyle de entegre edilebilen bu sistemler konforlu yaşam alanlarının oluşmasında etki gösteriyor.

Esenyurt Taze Havalandırma Sistemleri

Esenyurt havalandırma sistemleri sunan Kanalİst için taze havalandırma olarak anılan bu sistemler genel olarak klima sistemlerine bağlı olan sistemleri ifade etmektedir. Temel olarak bu sistemler dış ortamdan aldıkları temiz havayı iç ortama göndermektedir. İç kısma sürekli olarak temiz ve taze hava verilirken aynı zamanda içerideki oksijen miktarı yenilenir, kötü kokular uzaklaştırılır. Kullanılacak alanın ihtiyaçlarına göre tasarlanabilen bu sistemler üretim tesisleri, gıda sektörü ve imalathane gibi alanlar başta olmak üzere çok geniş alanlarda kullanılabilmektedir.

Esenyurt Havalandırma Sistemleri Kanalİst
Esenyurt Havalandırma Sistemleri Kanalİst

Bu sistemler dış ünitenin aldığı temiz havanın çeşitli kanallar ile içeriye ulaştırılması ile çalışmaktadır. Filtre de sistemde bulunabileceği için çekilen hava tamamen sağlık koşulları için uygun hale getirilmektedir. Fan yardımıyla da hava ortama verilir ve böylece sürekli şekilde istenen temiz hava ortamda bulunur.

Güvenli ve uzun ömürlü çalışmaları ile bu sistemler sorunsuz şekilde kullanıma uygundur. Sistem sayesinde ortamdaki başta kirli hava olmak üzere toz, buhar, duman ve diğer gözle görünmeyen parçacıkların temizlenmesi mümkündür. Böylece sürekli yenilenen taze hava isteği, ortam havasını ferah tutma, yangın gibi durumların ihtimalini düşürme, havada bulunan gözle görünmeyen kirleticileri seyreltmek, ağır ve kötü kokuları uzaklaştırmak için bu sistemler kullanılmaktadır.

Esenyurt Bina Havalandırma Sistemleri

Bina havalandırma sistemleri geniş yapıda olan, binanın tasarımına, özelliklerine ve kullanıcı isteklerine göre tasarlanan sistemlerdir. Bu sistemler sessiz çalıştığı için kullanım esnasında rahatsızlık vermezler. Aynı zamanda havanın tazelenmesi ve temizlenmesini de sağladıkları için gerekli olan sağlık koşullarına da uygunluk gösterirler.

Mekanik havalandırma olarak da bilinen bu sistemler özellikle büyük ve geniş alana sahip olan başta işyerleri olmak üzere farklı alanlarda kullanıma uygundur. Özellikle kamu binaları, hastaneler, okullar, AVM’ler gibi alanlarda insan yoğunluğu fazla olduğundan konfor ve sağlık istekleri açısından temiz havanın stabil olarak ortama sağlanması gerekir. Bu talep ise mekanik havalandırma tarafından sağlanmaktadır. Farklı çeşitleri bulunan bu havalandırmalar ebat açısından da Kanalİst Havalandırma Sistemleri tarafından istenilen özelliklerde üretildiğinden alanda kullanımı sorunsuz ve tam verimlilikle olmaktadır. Esenyurt Havalandırma Sistemleri

Esenyurt Sulu Baca Sistemleri

Esenyurt havalandırma sistemleri arasında sık tercih edilen diğer bir havalandırma çözümü olan bu sistemler, ortamdaki kötü kokuların giderilmesi için kullanılmaktadır. Yüksek performans göstererek çalışan bu sistemler ortamdaki kötü, zararlı, ağır ve benzeri kokuların giderilmesini sağlarlar. Özellikle kimyasal üretimi ya da işlemi yapan alanlarda etrafa çok zararlı gazlar ve kokular yayılacağından bunların temizlenmesi için sulu baca sistemleri kullanılmalıdır. Bu sistemler havadaki zararlı parçacıkları ayrıştırır ve dış ortama atılmasını sağlar. Filtre sayesinde zararlı olan koku ve kimyasallar tutulur. Böylece temizlenmiş hava sağlıklı bir şekilde ortamda tutulur.

Bu sistemler zehirli hava salınımı olan binalar, işyerleri başta olmak üzere havayı da temizlediği için restoran, lokanta, spor salonu, üniversiteler, okullar, AVM’ler gibi pek çok alanda kullanıma uygundur. Havadaki parçacıkları tutan filtre bu durumda haznesine atıkları gönderir ve sonrasında hazne temizlenerek çok pratik şekilde temizleme imkanı sunar. Güçlü filtre yapısı ile bu sistemlerle havayı yüzde 90 oranında sorunsuz ve zahmetsiz şekilde temizlemek mümkündür. Bakımlarının düzenli yapılması ile uzun süreler kullanıma uygundur.

Yorum Yap