Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Davlumbaz Havalandırma

Davlumbaz havalandırma sistemleri gıda üretimi yapılan yerlerde sağlıklı hava akışının sağlanması için kullanılan sistemlerdir. Özellikle gıdanın hazırlandığı fırın, ocak ve benzeri alanı hedefleyen bu sistemler emiş fanı sayesinde kirli havanın baca veya hava kanalıyla dışarıya atılmasını sağlar.

Davlumbaz Havalandırma Ne İşe Yarar?

Davlumbaz havalandırma restoran, kafe, otel, yemekhane gibi alanlarda duman ve kokuların iç mekana yayılmasını engelleyerek dışarıya atılmasını sağlar. Sistem bu sayede havayı temizlediği gibi özellikle yemek yaparken meydana gelen ısının ve nemin de atılmasında yardımcı olmaktadır. Bu bakımdan da mutfakta çalışanların sağlıklarının korunmasını da sağlar.

Restoran, kafe, lokanta, yemekhane gibi alanlar için gerekli olan bu sistem, mekanın geneline yemek kokularının yayılmasını engeller. Böylece iç mekana kötü ve ağır kokular gitmez. Mutfak ve müşterilerin bulunduğu alan tamamen ayrılmış hale gelir.

Müşteri ve çalışanların sağlıklı, konforlu ve temiz havada vakit geçirmeleri için bu sistemleri kullanmak gerekmektedir. Mutfağın büyüklüğüne göre farklı ebatlarda kurulabilen bu sistemler Kanal İstanbul Havalandırma ile birlikte kolay ve pratik şekilde uygulanabilir hale geliyor.

Davlumbaz Havalandırma Nasıl Çalışır?

Davlumbaz havalandırma çalışma sistemi etkili ve basittir. Yemek yapmayı sağlayan mutfak eşyalarının üst kısmında yerleştirilen davlumbazlar, buhar ve dumanı hızlı şekilde çeker. Çekişin en iyi şekilde sağlanması için ise yeterli genişlikte olan toplanma alanı bulunur. Toplanma bölgesinin hacmi sayesinde tek seferde çok büyük koku ve dumanları bile çekebilmektedir. Davlumbaz ve havanın akışını sağlayacak kanallar sayesinde sistem çalışmaktadır. Kanallar aracılığıyla kirli hava dışarıya atılmaktadır. Özellikle yüksek emiş gücü sayesinde ortamdaki tüm kötü kokular sorunsuz şekilde giderilmektedir.

Sürekli olarak ortam havasını yenilemeyi sağladığı için yemeklerden kaynaklı kötü kokuların giderilmesinin yanında bu sistemler çalışanların iş koşullarının da iyileştirilmesinde rol alır. Aynı zamanda yemek malzemelerinden kaynaklı koku veya gaz salınımları için de yangın ve patlama gibi durumları ortadan kaldırmaya yardımcı olabilirler. Hijyenik bir çalışma ortamı sundukları için bir yemek kokusunun başka bir yemek kokusuna sinmesini de engelleyerek toplu üretim yapan yerler için iş kalitelerini yükseltir.

Yorum Yap