Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Baca Filtresi

Baca filtresi özellikle sınai tipteki mutfaklar başta olmak üzere duman ve koku sorunu yaşayan tüm alanlarda kullanılmaktadır. Ortamdaki kötü koku ve dumanın çıkması için çalışan bu filtreler, zararlı sayılacak partiküllerin kendi içinde ayrışarak havaya karışmasında da çevreci kullanım sunarlar.

Baca Filtresi Nasıl Çalışır?

Baca filtresi endüstriyel alanlar başta olmak üzere gaz ve koku yapan parçacıkların filtrelenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Partikülleri kendi yapısında toplayan yapısı sayesinde havaya zararlı parçacıkların karışmasının önüne geçer. Filtre içinden geçen havada olan tüm partiküller havayı ve çevreyi kirletecek parçacıklardan ayrılmaktadır. Bu sayede de çevreci bir kullanım sağlanır. Aynı zamanda gaz, koku ve duman yayılan alanın da bu zararlı partiküllerden ayrışmasını sağlayarak temiz ve sağlıklı çalışma ortamı sunar.

Baca Filtresi
Baca Filtresi

Baca Filtresi Neden Tercih Edilmeli?

Bu sistemlerin tercih edilmesinde çeşitli etmenler söz konusudur. Yüksek verimlilikte çalışmaları en küçük zararlı partiküllerin bile filtre edilmesini sağlar. Özellikle düzenli olarak bakım ve temizliklerinin yapıldığı hallerde sağladıkları hava kalitesi çok yüksektir. Bir diğer sistemin avantajı ise düşük işletme maliyetidir. Gerekli bakımları ve temizlikleri yapıldıktan sonra bu filtreler uzun yıllar yenisi ile değiştirmeye gerek kalmadan kullanılabilir. Bu sayede de işletmeler için ekonomik katkı sağlar.

Uzun ömürlü olmasının yanında sessiz çalışma yapısına da sahip olması kullanım esnasında etrafındakilerin rahatsız olmasının önüne geçer. Filtre, fan yardımıyla çalışır ve fanların sessiz şekilde çalışması iş ve kullanım konforunu arttıran detaylar arasındadır.

Baca filtreleri günümüzde pek çok alanda kullanılmaktadır. İşlevi sayesinde koku ve duman sorunu yaşayan tüm alanlarda sağlıklı sonuçlar alınması için hesaplı, güvenli ve kullanışlı bir alternatif olarak öne çıkar. Bu bakımdan başta gıdaya yönelik üretim yapan fabrikaların yanında kafe, restoran, lokanta, otel ve yemek işiyle uğraşan alanlarda da kullanılabilmektedir. Kanal İstanbul Havalandırma tarafından sunulan baca filtresi çeşitleri talep edilen alana göre uyarlanabilmekte ve böylece alınan verimin en yüksek hale gelmesi mümkün olmaktadır. Sağlıklı ve temiz bir çalışma ortamı yaratılması için yardımcı olan bu filtreler sık parça değişimi gerektirmemesi ve sık bakım istememesi gibi yönlerden de avantaj taşırlar.

Yorum Yap