Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

AVM Havalandırma Sistemleri

AVM havalandırma sistemleri büyük mekana sahip olan AVM’lerde istenilen hava kalitesinin yakalanması için kullanılmaktadır. Temel olarak bu sistemler içeride bulunan kirli havayı dışarıya alarak içeriye de temiz hava vermektedir. Böylece temiz, hijyenik ve sağlıklı hava kalitesi sağlanmaktadır.

AVM Havalandırma Sistemi
AVM Havalandırma Sistemi

AVM Havalandırma Sistemleri Ne İşe Yarar?

AVM havalandırma sistemleri AVM’lerde hava kalitesinin iyileştirilmesi için kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu havalandırma sistemleri yapılarına göre sıcak ve soğuk hava da verebilmektedir. Böylece ısıtma ve soğutma istekleri için de kullanılabilmektedir. AVM’ler yapıları gereğince çok fazla kalabalık olan ve buna bağlı olarak da temiz havanın bulunması gereken yerlerdir. Özellikle yemek katları da bulunan AVM’lerde yemek kokusunun da etrafa yayılmaması için havalandırmanın en iyi şekilde yapılması gerekmektedir.

Alışveriş Merkezi Havalandırma Sistemleri
Alışveriş Merkezi Havalandırma Sistemleri

Gün içinde yeteri kadar hava almayan alanlar kötü kokulara sebep olmaktadır. Kalabalıktan kaynaklı ter ve parfüm gibi ağır kokular etrafa yayılırken aynı zamanda AVM’de yer alan işletmelerden kaynaklı olarak da çeşitli kokular ortama yayılabilir. Bu türden sorunların önüne geçmek için ise havalandırma sistemleri kullanılır. Kanalİst Havalandırma tarafından sağlanan havalandırma sistemleri mekanın havalandırma isteklerini doğru şekilde algılar ve buna bağlı olarak da sürekli şekilde temiz havanın ortamda bulunmasını sağlarlar.

AVM Havalandırma Sistemleri Neden Gerekli?

AVM havalandırma sistemleri insan yoğunluğunun yoğun olduğu AVM’lerde sağlıklı ve temiz hava kalitesinin oluşması için çalışmaktadır. Bu sayede hava sürekli olarak temizlenir ve boğucu, kirli ve rahatsız edici hava uzaklaştırılır. Sistem stabil ve verimli çalışmak üzere tasarlanmıştır. Aynı zamanda farklı boyutlarda ve hacimlerde tasarlanabilmesi sayesinde AVM’nin büyüklüğüne göre de sistem kurulabilmektedir. Doğrudan sadece havalandırma için çalışacak sistem kurulabileceği gibi ısıtma veya soğutma istekleri için de sistem entegrasyonu yapılabilmektedir. Bu sayede sıcak ve soğuk havalarda AVM’de istenilen ısı değerlerinin de elde edilmesi pratik hale gelmektedir.

Havalandırma sistemleri uzun ömürlü kullanım için tasarlanmıştır ve sorunsuz çalışmaktadır. Gerekli rutin bakımlarının yapılması halinde yıllar boyunca verimlilikte çalışmaktadır. Maliyet açısından düşük, kalite açısından yüksek olan havalandırma sistemleri ile AVM’lerdeki koşullar daha iyi hale getirilmektedir.

Yorum Yap