Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Avcılar Havalandırma Fan İmalatı

Avcılar havalandırma fan imalatı havalandırma sistemlerinin çalışmasında önemli parçalardan olan fanların sisteme göre farklı ebatlarda üretilmesini sağlamaktadır. Her havalandırma sistemi için havanın sirkülasyonun sağlanması için önemli olan fanlar, doğru ebatlarda olmalıdır. Bunun için de havalandırma sistemine özel olarak üretilecek fanlardan yararlanabilirsiniz.

Avcılar Havalandırma Fan İmalatı Kanalİst
Avcılar Havalandırma Fan İmalatı Kanalİst

Havalandırma Fanı Neye Yarar?

Avcılar havalandırma fan imalatı tarafından sunulan fanlar, havalandırma sistemlerinin sorunsuz çalışmasını sağlayan elemanlardır. Fan, ünitenin gücüyle dönen yapraklara sahip olan ve istenilen havayı aktarmaya yarayan sistemdir. Fan motorunun almış olduğu elektrik ile dönen fanlar, istenen hava sirkülasyonun sorunsuz şekilde gerçekleşmesi için görev görür.

Ortamdaki kirli havanın dışarıya, dışarıdaki temiz havanın ise içeriye alınmasını sağlayan fanlar böylece devamlı olarak sirkülasyon olmasını mümkün kılar. Fanlar özelliklerine göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Bunlardan ilki emiş fanı olarak adlandırılır. Söz konusu bu fanlar ortamdaki havayı emerler ve böylece havanın dışarıya alınmasını sağlar. Diğer fanlar ise üfleme fanları olarak adlandırılır ve ortamdaki havanın yenilenmesini sağlamak üzere dışarıdaki temiz havayı içeriye doğru üflerler.

Havalandırma Fanlarının Önemi Nedir?

Havalandırma fanları havalandırma sistemlerinin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayan temel parçalardan birisidir. Havanın ortamdan alınması ve ortama temiz havanın verilmesi için çalışma sistemine sahip olan bu fanlar, sistemin de önemli parçalarından birisi olarak öne çıkar. Fanın büyüklüğüne ve dönme hızına göre hava çekiş ve itiş gücü farklılaştığı için sistemin de sorunsuz şekilde çalışması için doğru fanların kullanılması gerekir. Avcılar havalandırma fan imalatı tam olarak bu noktada sistemin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlayacak olan fanların üretilmesini sağlamaktadır.

 

Kanal İstanbul Havalandırma Sistemleri
Kanal İstanbul Havalandırma Sistemleri

Kanalİst Havalandırma tarafından yüksek kalitede sunulan fanlar, sistemde kullanılmaya uygundur. Bunun yanında montaj işlemleri sırasında da doğru verimliliğin sağlanması adına dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Dış ortama açılan veya yağmur alabilecek yerlere monte konusunda fanlara dikkat edilmelidir. Fanın bağlantı kurulacağı bacanın çapı ise fan çıkış ağzından küçük olmamalıdır. Aksi halde fandan istenen verimlilik sağlanamayacaktır. Fanın eşit şekilde sisteme dağıtılması eşit bir hava sirkülasyonu açısından önemlidir. Bu yüzden montaj işlemleri için de profesyonel destek almalısınız.

Yorum Yap