Adres: Yakuplu Mah. 43.Sk No:14/A-B Beylikdüzü
blog img

Anaokulu Havalandırma Sistemleri

Anaokulu havalandırma sistemleri okulda eğitim gören çocukların ihtiyaç duydukları sağlıklı ve temiz havanın ortama verilmesi için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler, özellikle hastalığın çok çabuk yayıldığı anaokulu ve kreş gibi alanlarda havayı zararlı partiküllerden de filtre yardımıyla temizlediğinden çocuk sağlığının korunmasına yardımcıdır.

Anaokulunda Havalandırma Sistemi
Anaokulunda Havalandırma Sistemi

Anaokulu Havalandırma Sistemleri Neden Kullanılır?

Anaokulu havalandırma sistemleri sağlıklı ve temiz bir hava ortamının anaokulunda oluşturulması için kullanılmaktadır. Bu sistemler son derece basit çalışma prensibine bağlıdır ancak sağladıkları yararlar açısından oldukça avantajlıdır. Temel olarak havalandırmayı sağlayacak dış ünite, havanın akışının gerçekleştiği kanallar, havanın çıktığı menfezler ve havayı temizleyen filtreler aracılığıyla çalışmaktadır. Bunun yanında hava kalitesinin en iyi şekilde sağlanması için fan ve filtre kullanımına da özen gösterilmelidir. Özellikle anaokulları bulaşıcı hastalıkların yaygın görüldüğü ve çocukların bağışıklık sistemlerinin zayıf olmasından dolayı sık bir şekilde hastalıkların yayıldığı alanlardır.

Havalandırma sisteminde filtre kullanmak ise havada uçuşan ve gözle görünmeyen mikropların temizlenmesinde yardımcı olabilmektedir. Filtre yapısı sayesinde uçuşan zararlı akarları hapsetmekte, havayı temizlemekte ve böylece hava kalitesinin iyileşmesini sağlamaktadır. Bu bakımdan da bulaşıcı hastalıkların yayılması daha düşük bir seviyeye indirgenmektedir.

Anaokulu Havalandırma
Anaokulu Havalandırma

Anaokulları gün içinde yoğun kullanılan alanlar oldukları için de havanın sürekli taze kalması büyük öneme sahiptir. Özellikle anaokullarında uyku saati vardır ve çocuklar belirli saatler aralığında genelde toplu halde uyurlar. Uyku esnasında karbondioksit salınımı çok daha fazla olduğundan ortamın taze havaya normalden çok daha fazla ihtiyacı bulunur. Bunun sağlanması için ise yine havalandırma sistemleri devreye girerek çocukların sağlıklı bir hava kalitesine kavuşmaları sağlanır.

Anaokulu Havalandırma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Kanalİst Havalandırma tarafından sunulan havalandırma sistemleri sorunsuz şekilde çalışmak üzere geliştirilmiştir. Anaokulu havalandırma sistemleri sessiz ve güvenli şekilde çalışır, bu sayede etkinlikler esnasında öğrencilerin dikkatinin dağılmasının önüne geçer. Rutin bakımlar ile birlikte çok uzun yıllar kullanıma uygun olan havalandırma sistemleri, böylece ortamın ihtiyaç duyduğu taze havanın sağlanmasını mümkün kılar. Ayrıca iklimlendirme üniteleriyle de yapılacak bağlantılar sayesinde sıcak veya soğuk hava akışı almak da bu sistemler üzerinden mümkündür.

Yorum Yap